Aplikacja multimedialna

Multimedialny przewodnik GPS „Via Ducalis” to wyprawa w przeszłość – do czasów kiedy na obszarze Śląska Cieszyńskiego panowali wpierw Piastowie, a następnie Habsburgowie. To wyprawa do czasów kiedy te tereny, w przeciwieństwie to większości pozostałej Europy, były ostoją ekumenizmu i tolerancji religijnej. Odwiedzając obiekty szlaku każdy może sam poznać niezwykle bogatą ale też i niełatwą historię tych terenów.

Aplikacja swoim zasięgiem obejmuje historyczny obszar Śląska Cieszyńskiego, a więc tereny obecnie znajdujące się zarówno na terenie Rzeczypospolitej Polskiej jak i Republiki Czeskiej. Użytkownik może korzystać z geolokalizacji, dzięki której nie tylko pozna swoją lokalizację ale może także znaleźć drogę do wybranych obiektów szlaku. Wszystkie obiekty posiadają opis, który można nie tylko przeczytać, ale i wysłuchać. Mobilny przewodnik zawiera także moduł wydarzeń z opcją dodawania ich do planera – dzięki temu każdy będzie na bieżąco z wydarzeniami, które odbywają się na szlaku Via Ducalis.
Aplikacja posiada także skaner QR kodów, opcję sharowania na portalach społecznościowych i moduł dojazdu. Aplikacja do działania nie potrzebuje ciągłego dostępu do internetu – jest on niezbędny do przeprowadzenia aktualizacji czy korzystania z opcji wyznaczania trasy dojazdu.

Aplikacja powstała w ramach projektu pn. „Śląsk Cieszyński dla wszystkich”, który realizowany jest przez Powiat Cieszyński, wraz z partnerem czeskim – Regionalną Radą Rozwoju i Współpracy w Trzyńcu, a współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) za pośrednictwem Euroregionu Śląsk Cieszyński - Tĕšínské Slezsko.

Pobierz aplikację ze sklepu Google
loga